Konsultacja_lekarska_z_e-receptą_na_tabletkę_dzień_po_(antykoncepcja_awaryjna),_której_potrzebujesz,_przesłana_prosto_na_Twój_adres_e-mail_Teraz_to_możliwe!_406

[post_date]

...

Jak działa antykoncepcja awaryjna?Antykoncepcja awaryjna jest metodą kontroli urodzeń, która może być stosowana po niezabezpieczonym seksie lub niepowodzeniu antykoncepcji. Może ona pomóc w zapobieganiu ciąży poprzez opóźnienie lub zahamowanie owulacji albo poprzez uniemożliwienie implantacji zapłodnionego jaja w macicy. Istnieją dwa rodzaje antykoncepcji awaryjnej: awaryjna tabletka antykoncepcyjna (ECP), znana również jako "pigułka rano po", oraz miedziana wkładka wewnątrzmaciczna (IUD).

Awaryjna tabletka antykoncepcyjna jest najskuteczniejsza, jeśli zostanie zażyta w ciągu 72 godzin od odbycia stosunku bez zabezpieczenia, ale może być skuteczna nawet do pięciu dni po stosunku. ECP działa poprzez opóźnienie lub zahamowanie owulacji lub poprzez zapobieganie implantacji zapłodnionego jaja w macicy. Nie jest on skuteczny, jeśli jesteś już w ciąży.

Miedziana wkładka wewnątrzmaciczna jest długo działającą, odwracalną formą antykoncepcji, która może być wprowadzona do pięciu dni po niezabezpieczonym stosunku. IUD działa poprzez zapobieganie implantacji zapłodnionego jaja w macicy. Nie jest ona skuteczna, jeśli jesteś już w ciąży.

Jeśli obawiasz się zajścia w ciążę po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia lub po niepowodzeniu antykoncepcji, porozmawiaj z lekarzem o antykoncepcji awaryjnej.

tabletka dzien po w jakich krajach bez recepty?Pigułka "dzień po" jest dostępna bez recepty w wielu krajach na świecie. W niektórych przypadkach może być dostępna bez recepty w aptekach. W innych przypadkach może być dostępna wyłącznie na receptę.

Istnieje kilka krajów, w których pigułka "dzień po" nie jest w ogóle dostępna. Należą do nich:

Afganistan

Algieria

Bangladesz

Kamerun

Czad

Kongo (Brazzaville)

Egipt

Gabon Ghana Kenia Libia Mauretania Maroko Nigeria Pakistan Senegal RPA Sudan Syria Togo Tunezja Uganda Jemen Zimbabwe

Jeśli podróżujesz do któregokolwiek z tych krajów, ważne jest, aby spakować tabletkę "morning-after" do bagażu podręcznego w razie nagłego wypadku.

Pigułka "dzień po" jest bezpiecznym i skutecznym sposobem zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku. Ważne jest, aby pamiętać, że im wcześniej weźmiesz pigułkę, tym lepiej będzie ona działać. Jeśli uda Ci się zażyć pigułkę w ciągu 24 godzin od niezabezpieczonego seksu, będzie ona skuteczna w ponad 95%. Jeśli jednak będziesz czekać dłużej niż 24 godziny, skuteczność pigułki znacznie się zmniejszy.

Jeśli uważasz, że możesz potrzebować pigułki "rano po" podczas podróży, warto skonsultować się z lekarzem przed wyjazdem. Może on pomóc Ci ustalić, czy

Tabletka dzień po. Przeciwwskazania do stosowania pigułki ellaOne

https://e-recepta.net/tabletka-dzien-po


Jeśli jesteś w ciąży lub uważasz, że możesz być w ciąży, nie przyjmuj leku ellaOne. Przyjmowanie leku ellaOne w czasie ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli pacjentka przyjmie lek ellaOne, a następnie dowie się, że jest w ciąży, należy natychmiast skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Istnieje również szereg innych przeciwwskazań do stosowania leku ellaOne, do których należą:

- Uczulenie na którykolwiek ze składników leku ellaOne

- Ciężka choroba wątroby

- Karmienie piersią (ellaOne może zmniejszyć ilość wytwarzanego mleka)

- Stosowanie niektórych leków, takich jak leki stosowane w leczeniu zakażenia HIV lub wirusowego zapalenia wątroby typu C, niektóre leki przeciwdrgawkowe lub ziele dziurawca. Prosimy o w celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z przyjmowaniem leku ellaOne, należy zwrócić się do pracownika służby zdrowia.

Co jeśli w aptece odmawiają sprzedaży antykoncepcji awaryjnej?Jeśli pójdziesz do apteki, a ona odmówi Ci sprzedaży antykoncepcji awaryjnej, możesz zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, należy zapytać farmaceutę, czy zna jakieś inne apteki w okolicy, które mogłyby ją sprzedawać. Jeśli nie, można spróbować samemu zadzwonić do innych aptek. Jeśli nadal nie możesz znaleźć żadnej, która by Ci go sprzedała, zawsze możesz zamówić go online z zaufanego źródła. Wreszcie, jeśli nie jesteś w stanie uzyskać antykoncepcji awaryjnej w inny sposób, zawsze możesz udać się do planned Parenthood lub innej kliniki zdrowia reprodukcyjnego i tam ją otrzymać.

Escapelle – informacje, wygląd tabletki, e-receptaEscapelle to tabletki, które są stosowane jako awaryjny środek antykoncepcyjny. Zawiera substancję czynną lewonorgestrel, który jest syntetycznym hormonem podobnym do progesteronu. Escapelle zapobiega ciąży poprzez opóźnienie lub zahamowanie owulacji. Może być stosowany w ciągu 72 godzin (3 dni) od niezabezpieczonego stosunku płciowego lub gdy zawiodła antykoncepcja. Im wcześniej zostanie przyjęty, tym lepiej działa.

Lek Escapelle jest dostępny w aptekach bez recepty. Jednak w przypadku chęci zakupu więcej niż jednego opakowania tabletek (do 3 opakowań) potrzebna będzie recepta od lekarza.

Tabletka jest biała, okrągła i ma średnicę 6 mm. Na jednej jest wytłoczone "E" a po drugiej stronie jest krzyż.

Jeśli w ciągu 3 godzin od przyjęcia tabletki wystąpią wymioty, może ona nie działać tak dobrze. W takim przypadku należy natychmiast przyjąć kolejną tabletkę. Jeśli po przyjęciu tabletki upłynęło więcej niż 3 godziny i nie można nic utrzymać w ustach, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

Escapelle może być stosowany przez większość kobiet i dziewcząt, które potrzebują antykoncepcji awaryjnej. Są jednak pewne kobiety, które nie powinny stosować tego leku. Nie należy przyjmować leku Escapelle, jeśli:

- są uczulone na lewonorgestrel lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6)

- w przeszłości wystąpiła ciąża pozamaciczna

- mają

Co z antykoncepcją po zastosowaniu "tabletki po"?Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, rozważając antykoncepcję po zażyciu "pigułki po" Po pierwsze, należy pamiętać, że "pigułka po" nie jest w 100% skuteczna. Nadal istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że po jej zażyciu zajdziesz w ciążę. Jeśli obawiasz się zajścia w ciążę, powinnaś porozmawiać z lekarzem o innych możliwościach antykoncepcji.

Po drugie, jeśli zajdziesz w ciążę po zażyciu "pigułki po", nie ma dowodów na to, że zaszkodzi ona rozwijającemu się dziecku. Jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze najlepiej jest porozmawiać z lekarzem.

Wreszcie, ważne jest, aby za każdym razem, gdy uprawiasz seks, stosować jakąś formę antykoncepcji, nawet jeśli przyjęłaś pigułkę "po" To

Co zrobić jeśli zwymiotuję w mniej niż 4 godziny po przyjęciu tabletki „dzień po”?Jeśli pacjentka wymiotuje w czasie krótszym niż 4 godziny po przyjęciu tabletki "dzień po", możliwe jest, że tabletka nie zostanie w pełni wchłonięta do organizmu. W takim przypadku należy przyjąć kolejną dawkę pigułki tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pacjentka nie jest w stanie utrzymać tabletki w ustach lub jeśli wymiotuje dłużej niż 4 godziny po przyjęciu tabletki, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Jeśli pacjentka wymiotuje w czasie krótszym niż 4 godziny po przyjęciu tabletki "dzień po", możliwe jest, że tabletka nie zostanie w pełni wchłonięta do organizmu. W takim przypadku należy przyjąć kolejną dawkę tabletki tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pacjentka nie jest w stanie utrzymać tabletki w ustach lub jeśli wymiotuje dłużej niż 4 godziny po przyjęciu tabletki, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Konsultacja lekarska z e-receptą na tabletkę dzień po (antykoncepcja awaryjna), której potrzebujesz, przesłana prosto na Twój adres e-mail? Teraz to możliwe!Konsultacja lekarska z e-receptą na pigułkę morning-after (antykoncepcja awaryjna), której potrzebujesz, wysłana prosto na Twój adres e-mail? Teraz jest to możliwe dzięki nowej usłudze o nazwie ellaOne.

ellaOne to nowa usługa internetowa, która oferuje kobietom wygodny i poufny sposób uzyskania potrzebnej im antykoncepcji awaryjnej. Usługa jest dostępna dla kobiet w każdym wieku, niezależnie od statusu recepty.

Po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza medycznego, licencjonowany lekarz przeanalizuje Twoje odpowiedzi i stwierdzi, czy ellaOne jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli tak, wyśle Ci pocztą elektroniczną receptę, którą będziesz mogła zabrać do każdej uczestniczącej w programie apteki.

Koszt usługi ellaOne wynosi $49, co obejmuje koszt recepty i wysyłki. Nie ma żadnych dodatkowych opłat ani należności.

EllaOne to bezpieczny i skuteczny sposób zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku lub niepowodzeniu antykoncepcji. Im wcześniej go zażyjesz, tym lepiej działa. Nie czekaj więc - jeśli uważasz, że potrzebujesz antykoncepcji awaryjnej, udaj się na stronę ellaOne.com już dziś.